Mercedes-Benz GLK

Mercedes-Benz GLK byl premiérově představen v Pekingu v loňském roce. ...

Společnost Mercedes-Benz se vesměs nestřetává v nabídce modelů SUV s žádnou konkurencí, pomineme-li speciálně zaměřené automobilky, které naopak trh mimo SUV ničím jiným nezásobují. Mercedes-Benz GLK je posledním modelem německé automobilky v této oblasti a Mercedes-Benz si od něj slibuje mnohém.

Třída GLK je zasvěcena nejmenším terénním vozidlům, které Mercedes-Benz nabízí.Povaha Mercedes-Benz GLK je prakticky vylíčena již v samotném názvu. G odkazuje na terénní třídu, L připomíná luxusní stránku věci a K naopak kompaktnost.

Mercedes-Benz GLK vychází, co se designu týče, z třídy GL, přesto se jedná o zcela osobitou kategorii. Více terénní vzhled, jemuž dominují staro-nové sekané tvary, kompaktnější karoserie a extrémním podmínkám lépe přizpůsobená konstrukce, která zaručuje lepší jízdní vlastnosti a vyšší bezpečnost, to jsou hlavní rozdíly, které odlišují Mercedes-Benz GLK od ostatních modelů SUV.

Mercedes-Benz GLK byl premiérově představen v Pekingu v loňském roce. Na své uvedení do prodeje si však musel počkat až do roku letošního, což se však netýká Severní Ameriky, kam Mercedes-Benz plánuje uvést své nejnovější výsledky práce teprve v roce příštím.

Mercedes-Benz GLK  – Odkazy

Zatím bez odkazů.

Auta SUV > Mercedes-Benz GLK

Fotky a obrázky

Informace o terénních a SUV autech na auta-suv.cz jsou aktuální pro rok 2018.

Terms of Use, Reklama, auta-suv.cz

RSS