Podívejte se, jaký rozdíl ve škodě na zdraví má střet na levných a prémiových pneumatikách

...

Podívejte se, jaký rozdíl ve škodě na zdraví má střet na levných a prémiových pneumatikách

Takřka každý nezávislý test potvrzuje, že levné pneumatiky, zvláště původem z Asie, nemohou ve svých schopnostech konkurovat „prémiovým“ konkurentům. Je přitom jedno, jestli bereme v potaz brzdnou dráhu, vliv na spotřebu, životnost či komfort jízdy, prémiové pneumatiky předčí ty levné ve všech ohledech.

Podle společnosti Continental je „výkon“ levné pneumatiky na mokré vozovce o 58 % horší, než „výkon“ pneumatiky ContiWinterContact TS 830. Je přitom obrovský rozdíl v tom, jestli jste účastníky čelního střetu v rychlosti 58 km/ h či 69 km /h, viz níže uvedená grafika

Porovnání úrovně zranění pasažérů při cash testu

Zdroj: www.dekra.de

Prostor pro zpomalení vozidla či vyhnutí se čelnímu střetu přitom není zpravidla příliš velký, celá „záležitost“ se odehrává v rozmezí několika metrů, resp. vteřin. Levné pneumatiky mají přitom výrazně delší brzdnou dráhu na suché i mokré vozovce, plus vykazují nižší stabilitu v zatáčkách (v našem případě nižší stabilitu v situaci, kdy prudce strháváte řízení na stranu, abyste se vyhnuli čelnímu střetu).

Nejde jen o Vás

Po samotných pasažérech vozu jsou nejohroženější skupinou silničního provozu chodci a cyklisté. Ano, střet s chodcem či cyklistou pro Vás pravděpodobně nebude fatální (ve smyslu újmy na Vašem zdraví), nicméně pro chodce a cyklisty znamená každý kilometr rychlosti v hodině navíc citelně vyšší riziko vážných zranění či smrti. I zde přitom o osudu Vás a ostatních účastníků silničního provozu rozhodují pneumatiky, resp. jejich schopnost zpomalit vozidlo.

Schopnosti auta i asistenčních systémů jsou limitovány schopnostmi pneumatik

Jsou to pneumatiky, které přenáší schopnosti vozidla na vozovku. Prémiové auto vybavené asistenčními systémy ztrácí část svých schopností v případě, že je „obuto“ levnými a nekvalitními pneumatikami. Nespoléhejte tedy při jízdě pouze na schopnosti, které Vašemu autu „vnuknul“ jeho výrobce, eliminujte riziko fatální dopravní nehody tím, že Vašemu autu pomůžete kvalitními pneumatikami.

Auta SUV > Podívejte se, jaký rozdíl ve škodě na zdraví má střet na levných a prémiových pneumatikách

Informace o terénních a SUV autech na auta-suv.cz jsou aktuální pro rok 2018.

Terms of Use, Reklama, auta-suv.cz

RSS