Jaké SUV vybrat?

SUV = Sport Utility Vehicle ...

Každý se již setkal s pojmem SUV, ale pravděpodobně jen málo z nás tyto tři písmena umí správně zařadit do světa motorů. Sport utility vehicle, neboli ve zkratce SUV, je vůz určený přednostně na zpevněné silnice, přesto díky své konstrukci odolá i terénu. Tento typ vozu tedy spojuje výhody sportovního, užitkového a terénního automobilu, přičemž další výhodou je bezesporu i velký vnitřní prostor, díky kterému si SUV vybírají rodiny s dětmi či živnostníci. Tento druh automobilů velmi často poskytuje místo až pro šest osob, přičemž při složení sedaček získáte velmi ceněné místo pro vaši firmu a nemusíte vlastnit dodávku.

Dnes se budeme zabývat ojetými SUV, ukážeme si, z jakých vozů můžete vybírat a jaké jsou výhody oproti novým automobilům. Do sekce SUV můžeme zařadit poměrně velké množství vozů na českém trhu, prvotní SUV se rodily v továrně Land Rover, dnes mezi nejvýznamnější patří i sousední automobilka BMW se svým povedeným typem X5, nebo například i domácí automobilka Škoda, jež před několika lety představila vůbec první české SUV s označením Yetti. Tím ovšem výčet z daleka nekončí, své místo v oblasti SUV má jistě i značka Kia či Toyota, která láká zákazníky přijatelnou cenou a taktéž kvalitním zpracováním.

Mohli bychom jmenovat typy a výrobce SUV ještě několik hodin, ovšem prozradíme si také, proč jsou u nás SUV tak oblíbené i při výběru aut do města, pokud opomeneme prostornost, ovladatelnost, bezpečnost a kompatibilnost vozů. Pravděpodobně již tušíte, že důvodem bude cena, jelikož SUV z autobazarů bývají velmi dobrou koupí oproti novým modelům. Luxusní terénní vůz v nejlepší výbavě a motorizaci, mnohdy i s pohonem 4×4, vychází velmi často cenově lépe než obyčejný nový hatchback v poloviční výbavě, přičemž co se týče kvality u SUV, mnoho automobilek si na těchto modelech zakládá nejvíce, takže si můžete být jisti kvalitním zpracováním.

Prověřené SUV vozy zakoupíte např. v autobazarech AAA Auto. Online nabídku najdete na www.aaaauto.cz.

Auta SUV > Jaké SUV vybrat?

Informace o terénních a SUV autech na auta-suv.cz jsou aktuální pro rok 2018.

Terms of Use, Reklama, auta-suv.cz

RSS