Hummer H2

Hummer H2 je vozidlem, které se pyšní všemi vlastnostmi typickými pro vozy SUV, dovedených do dokonalosti. ...

Hummer je značkou automobilů třídy SUV, která budí respekt. První prototypy vozidel Hummer byly nasazeny ve Válce v Perském zálivu, kde se osvědčily natolik, že jejich výrobce, společnost General Motors, začala rázem uvažovat o jejich civilním využití. Tato smělá myšlenka byla brzy naplněna. V roce 2001 představila firma své výsledky, stal se jím vůz Hummer H1.

Nejslavnější model vozů značky Hummer se však stal jeho následovník – Hummer H2. Ten byl uveden na trh v roce 2000 a samozřejmě se dočkal četných změn. Vývojáři z Hummer dostali nelehký úkol, vozy Hummer H2 měly disponovat stejnými vlastnostmi, tedy zejména vynikajícími jízdními schopnostmi v těch nejtěžších přírodních podmínkách, ale zároveň měly být zmenšeny a odlehčeny. Vše se podařilo, a tak se nelze divit, jaké oblibě se Hummer H2 dodnes těší.

Hummer H2 váží téměř čtyři a půl tuny, přičemž na délku dosahuje úctyhodných 4,8 metrů a na šířku 2 metry. Hummer H2 je vozidlem, které se pyšní všemi vlastnostmi typickými pro vozy SUV, dovedených do dokonalosti. Vozy Hummer H2 oceníte především v terénu, nicméně pro svůj vzhled se staly oblíbenými i mezi zákazníky, kteří do přírody vyjíždějí jen rekreačně.

Pro všechny jejich obdivovatele však na konci ledna 2009 přišla smutná zpráva. Vinou finanční krize se automobilka rozhodla na čas zastavit výrobu. Údajně má trvat až 20 týdnů a zaměstnanci už byli převeleni do výroby vojenských speciálů Humvee. Fanoušci po celém světě Hummer H2 doufají, že tento stav bude opravdu pouze dočasný.

Hummer H2  – Odkazy

Zatím bez odkazů.

Auta SUV > Hummer H2

Fotky a obrázky

Informace o terénních a SUV autech na auta-suv.cz jsou aktuální pro rok 2018.

Terms of Use, Reklama, auta-suv.cz

RSS