BMW X6

BMW X6 je první opravdu sportovní SUV ...

V druhé polovině loňského roku uvedla německá automobilka BMW do prodeje svůj nový vůz BMW X6. Reagovala tak na klesající oblibu velkých SUV. BMW X6 tak v sobě kombinuje prvky typické jak pro tradiční SUV, tak kupé. V případě BMW X6 se jedná o první celosvětově vážně míněný krok propojit tyto kategorie a položit tak základy novému trendu mezi uživateli automobilů.

Z parametrů SUV přejímá BMW X6 především robustnost, vyvýšený podvozek, pohon na všechny čtyři kola a důraz na přizpůsobivost okolnímu prostředí, zatímco z hlediska kupé vyniká svým sportovním vzhledem. BMW X6 vychází ze starší X5. Je trochu širší a delší, nicméně zároveň nižší než BMW X5, což celkovému vzhledu BMW X6 dodává na kýžené dynamičnosti. Interiér se X5 podobá mnohem nápadněji, přesto i zde došlo ke změnám. BMW X6 disponuje pouze čtyřmi sedadly.

Patrně největší inovace se BMW X6 dočkalo pod kapotou. Světová novinka, přeplňovaný vidlicový osmiválec 4,4 l, je výsledkem precizní a usilovné práce mnichovských konstruktérů motorů. Dalším krokem vpřed je pak rozšířený systém pohonu všech kol xDrive o systém Dynamic Performance Control, který poskytuje lepší jízdní vlastnosti a vyšší bezpečnost. BMW X6 tímto představuje slibnou konkurenci nejen starším vozům BMW, ale také všem vozům v řadě SUV.

BMW X6 – Odkazy

http://www.bmw.cz/

Auta SUV > BMW X6

Informace o terénních a SUV autech na auta-suv.cz jsou aktuální pro rok 2018.

Terms of Use, Reklama, auta-suv.cz

RSS